SLUNÍČKA - logopedická třída

Asistentka pedagoga:

Dagmar Šicová

Email: slunicka@msradostbph.cz

Speciální - logopedická třída Sluníčka se nachází v prvním patře MŠ Radost napravo. Tuto třídu navštěvují děti, které potřebují intenzivní logopedickou péči. Dětem je věnována celodenní cílená péče, ve třídě je snížený počet dětí. Odbornou péči zajišťuje speciální pedagog - logoped z SPC Brno a speciální pedagog mateřské školy, který je dětem i pedagogům k dispozici po celý týden v konzultačních hodinách. Každodenní péči zajišťují logopedické asistentky - paní učitelky, které mají vzdělání v oblasti speciální pedagogiky a zkušenosti se vzděláváním dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Dále je pro tuto třídu k dispozici asistent pedagoga. V logopedické třídě se s dětmi pracuje dle třídního vzdělávacího programu, který vychází ze školního vzdělávacího programu, vypracovaného na základě Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání tak, jako v běžné třídě mateřské školy. Třídní vzdělávací program je pouze rozšířen o intenzivní individuální a skupinovou logopedickou péči. Zároveň se v této třídě mohou do určitého počtu vzdělávat děti, které mají odlišné speciální vzdělávací potřeby. Třída je vybavena vhodným nábytkem s dostatečným množstvím hraček a nejrůznějších logopedických pomůcek. Součástí třídy je notebook s nainstalovanými výukovými logopedickými programy.

Konzultační hodiny speciálního pedagoga MŠ:

Mgr. Tereza Machová

Email: logopedka@msradostbph.cz

pondělí - čtvrtek: 7.00 - 9.30, pátek: 7.00 - 9.00

Konzultace s rodiči mimo uvedené hodiny probíhají individuálně.