MATEŘSKÁ ŠKOLA RADOST

O NAŠÍ ŠKOLE

Naše MŠ se nachází v pěkném městě Bystřici pod Hostýnem. Budova MŠ byla vystavěna v sedmdesátých letech 20. století. Provoz školky byl zahájen 1. 5. 1979.

Je to největší a nejmodernější školka v našem městě. Budova má dvě podlaží, prostorným vestibulem se vchází do čtyř tříd. Každá třída může mít uzavřený prostor, který umožňuje zcela samostatnou práci skupiny v průběhu celého dne. Máme však i dobré možnosti vzájemného kontaktu a skupinové práce celé MŠ. Prostorné třídy skýtají mnoho možností pro zřizování dalších pracovních center, míst pro hru, odpočinek a pohybové aktivity.

"V parku stojí školička, z radosti je celičká"

DÍTĚ PRO POBYT V MATEŘSKÉ ŠKOLE POTŘEBUJE

• Pohodlné oblečení

Ve třídě je stále udržovaná teplota kolem 23°C, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.

• Přezůvky s pevnou patou

Nejlépe klasické dětské papuče bez zavazování.

• Starší obuv a oblečení

Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení, včetně ponožek. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě. Doporučujeme šusťákové kalhoty, které můžeme navléknout na tepláčky(na podzim tenké, v zimě podšité).V případě deštivého počasí dávejte dětem do skřínky pláštěnku a vhodnou obuv (gumáky). Ne deštník!

• Odpolední odpočinek

Na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamko

• Rezervní oblečení

Především mladší děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ nehody. Náhradní tričko, tepláčky (punčocháče, sukýnku) a spodní prádlo.